
Швидко і з високою точністю вимірювати товщину різних покриттів допоможе товщиномір — невеликий та зручний прилад електронного і механічного принципу роботи. З його допомогою з мінімальними похибками визначається величина мокрого і сухого покриття, число нанесених шарів, а також оцінюється їх рівномірність. Дане обладнання може доповнюватися функціоналом по вимірюванню інших показників поверхні, таких як шорсткість, точка роси, температура і вологість.
Товщиномір — необхідне оснащення та актуальний помічник в роботі ремонтників і будівельників, оцінювачів автомобілів, страхових агентів, професійних полірувальників.
Товщиноміри призначаються для вимірювання товщини:
- Різних фарб;
- Лакофарбових покриттів;
- Вологих плівок;
- Стінок трубопроводів;
- Розмітки на дорозі;
- Різних матеріалів.
Найбільш популярним є товщиномір лакофарбових матеріалів. Його використовують в процесі обстеження пошкоджених поверхонь. З його допомогою виявляють ділянки покриття з різною товщиною пофарбованого шару. З цим приладом працюють технологи на підприємствах, а також експерти та полірувальники.
Лакофарбові товщиноміри бувають трьох видів:
- Вихрострумові — вимірюють товщину шару на базі кольорових металів;
- Магнітні — визначають величину шару немагнітного типу на чорних металах;
- Універсальні — автоматично вибирають необхідний для замірів режим.
Товщиноміри виробництва різних компаній працюють на основі різних технологій. Бувають прилади ручні і механічні, індикаторні, цифрові, самокалібрувальні. Цифрові вважаються найкращими, найточнішими з широким вимірювальним діапазоном. Вони здійснюють заміри за допомогою ультразвукових хвиль.
Головні сфери використання вимірників товщини
При огляді та оцінці автомобіля товщиномір допоможе виявити наявність лакофарбових матеріалів, нанесених не в заводських умовах, а також визначити якість покриття. Такий аналіз необхідний при купівлі авто на вторинному ринку.
У ремонтній та будівельній галузі товщиноміри допомагають виміряти величину сухого покриття фарби, полімерного або гальванічного покриття, а також визначити інтенсивність процесів корозії металів. Такий аналіз дозволяє зробити висновки щодо можливості подальшого використання матеріалу та необхідність у його додатковому захисті.
Існують також спеціальні вимірювачі товщини фарб професійного призначення, які застосовують для аналізу стану обшивки кораблів. Вони допомагають визначити можливість подальшого плавання на судні та його потребу в ремонтних роботах.