Опубліковано | 16-01-2019 |

Процес фарбування різних поверхонь, зокрема стін, має свої правила і нюанси. Часом робота може затягнутися надовго через неправильно підібрану фарби, валик або невчасно виконаний процес. Також на результативність забарвлення впливає час доби, коли воно виконується.

Розглянемо ряд найбільш поширених хибних дій, що допускаються в процесі фарбування. Уникнувши їх, ви отримаєте ідеальне і довговічне покриття стін.

Помилка 1 — Не підготовлена ​​до фарбування поверхність

Негативно вплинути на результат фарбування може наявність дрібних дефектів поверхні. Це можуть бути ворсинки, піщинки, дрібний пил або щетинки від пензля, що залишилися після попереднього фарбування. Також можлива наявність жирних плям, які все одно будуть проступати, неважливо скільки шарів ви нанесли. Під свіжим лакофарбовим покриттям, особливо якщо воно глянсове, буде видно всі дефекти і недоліки, які усуваються тільки при очищенні стіни і її повторному фарбуванні.

Щоб уникнути неприємностей такого роду і не допустити подвійної роботи, слід заздалегідь ретельно підготувати поверхню. Всі дефекти і нерівності шліфуються спеціальним інструментом для штукатурки або звичайним наждачним папером. Потім обов’язково усувається пил за допомогою щітки. Жирні плями видаляються змоченою в мильному розчині ганчіркою.

Помилка 2 — Нехтування ґрунтувальною обробкою

Нерівномірне фарбування, а також великі витрати продукції трапляються через ігнорування шару ґрунтовки. Ґрунтовка робить поверхню менш гігроскопічною, зменшуючи витрати лакофарбового матеріалу, і дозволяє тим самим заощадити гроші. Також ґрунтувальний засіб забезпечує гарне зчеплення з фарбою, чим покращує якість обробки стін.

Щоб не допустити таку неприємність, потрібно підібрати ґрунтовку необхідного типу. Наносити її слід пензлем, перший раз у вертикальному напрямку, а другий — у горизонтальному, перпендикулярно попередньому. Після висихання ґрунтовки можна наносити перший шар фарби.

Помилка 3 — Неправильно підібраний інструмент

Важливо не тільки правильно  обирати фарбувальний матеріал, а й відповідний для його нанесення інвентар — пензель, валики. Вони сприяють рівномірному та охайному фарбуванню стін. Для роботи варто купувати пензель і пару валиків. Валиками покривається основна площа, а пензлем фарбуються важкодоступні місця, а також кути і стельовий плінтус.

Для першого шару береться валик з довгим ворсом (10–15 мм), так як він набирає більше речовини, забезпечуючи більш легке, швидке і рівномірне фарбування. Повторні шари краще виконувати валиком з коротшим ворсом (5–7 мм), який дозволяє витрачати малярний продукт більш економно, не залишаючи потьоків. Пензель краще купувати з м’якою натуральною щетиною, яка не залишає на поверхні ворсинок.

Помилка 4 — Невиконання тестування перед фарбуванням

Підібрати відповідний колір для фарбування стін досить складно, особливо якщо його потрібно комбінувати з іншими відтінками або, наприклад, малюнками. Часом невдалі шедеври доводитися неодноразово перефарбовувати. Це саме стосується і відтінків, які підбираються самостійно за допомогою тонера.

Якщо ви тонуєте фарбу власними силами, фарбувальний концентрат додавайте в неї поступово, при цьому ретельно перемішуючи суміш. Спочатку перелийте трохи матеріалу в невелику посудину і додайте туди пару крапель концентрату (відтінку), поки не досягнете бажаного відтінку. Далі цей же процес, вже у встановлених пропорціях, необхідно повторити з більшою кількістю матеріалу.

Слід обов’язково виконати пробне фарбування в непомітному місці, щоб перевірити сумісність обраного відтінку із загальним тлом та інтер’єром кімнати. Важливо почекати повного висихання, щоб оцінка була достовірною.

Помилка 5 — Різнобічне нанесення фарби

Стіна не буде виглядати ідеально пофарбованою, якщо фарба наноситься по-різному — то горизонтально, то вертикально, в різних напрямках. Це досить серйозна помилка, оскыльки мазки завжди проявляються, особливо при використанні в роботі пензля. Слід обирати один напрямок фарбування. Оберіть той, що найбільш зручний в залежності від умов — горизонтальний або вертикальний. Тоді матеріал буде лягати рівномірно та однаково, будуть відсутні хаотичні та безглузді мазки. Якщо ви робите фарбування в кілька шарів, допускається чергування — один лягає горизонтально, а другий — вертикально, або навпаки.

Помилка 6 — Фарбування в один шар

Покриття стін може вийти нерівномірним і не однотонним при нанесенні одного шару лакофарбового матеріалу. Пам’ятайте, кардинально змінити колір якісно і швидко не вийде. Навіть коли світлий фон змінюється на темний, базовий відтінок буде проявлятися. Для отримання рівномірного і насиченого відтінку необхідно виконувати два–три фарбування. Перше рівномірно розподіляє засіб по поверхні, а два наступні розтушують та вирівнюють колір, ідеально заповнюючи дрібні дефекти та нерівності.

Помилка 7 — Нанесення фарби на попередній шар, що не встиг просохнути

Квапливість ніколи не гарантує якість виконуваних дій, тому не варто прагнути швидше закінчити фарбування. Наслідки нанесення фарби на непросохлу поверхню можуть бути неприємними. В результаті може статися відшарування продукту, який буде налипати на валик або пензель. Масляна продукція може при цьому вкриватися пузирями. В результаті роботу потрібно переробляти заново, дочекавшись при цьому повного висихання для подальшого шліфування і видалення дефектів. У такій справі потрібно терпіння, поки нанесений матеріал повністю не просохне, наносити наступний шар не варто. У будь-якому випадку, необхідно читати інструкцію до застосування того чи іншого продукту, а також дотримуватися рекомендованого часу для висихання покриття.

Помилка 8 — Неправильно обраний час для малярних робіт

Лакофарбові матеріали швидко висихають на яскравому сонці, що заважає їх рівномірному розподілу. Також вони можуть лущитися і пінитися при ясній та спекотній погоді. Похибки також буде видно, якщо процес фарбування виконується при яскравому електричному освітленні. Кращим варіантом є денне природне освітлення без прямих і яскравих сонячних променів. На південній стороні найкраще працювати в ранковий або вечірній час, коли не так яскраво світить сонце.

Помилка 9 — Недостатня кількість лакофарбової продукції

Серйозна неприємність — передчасне закінчення фарби. Доведеться їхати купувати ще, але за цей час нанесений шар вже висохне і стик зі свіжим буде помітно. Проблемою може стати складність підбору і купівлі точно такого ж відтінку, особливо якщо він виготовлявся самостійно з використанням кольору.

Якщо є сумніви, що придбаного матеріалу може не вистачити, краще відразу купити більше. Якщо залишиться зайве, невідкриту банку завжди можна повернути в магазин. Також залишок можна залишити на майбутнє, раптом доведеться підфарбувати пошкоджені згодом місця. На банках завжди позначають на яку площу розрахований об’єм фарби, тому слід завжди звертати увагу на такі дані. Розрахувати потрібну кількість не буде важко, важливо при цьому враховувати кількість шарів, що будуть наноситися.